Light Life

Poradnia dietetyczna Light Life zwróciła się do nas, aby zaprojektować stronę internetową i identyfikację wizualną na podstawie wspólnie wypracowanych założeń wizerunku marki. Light Life to młoda i ambitna firma, która wyróżnia się swoją ofertą i podejściem na tle innych poradni dietetycznych we Wrocławiu.

Praca zespołowa

Przed przystąpieniem do projektowania elementów identyfikacji wizualnej marki zorganizowaliśmy spotkanie, na którym ustaliliśmy wizję firmy i jej cele w odniesieniu do konkurencji. Kluczowym momentem było określenie wartości i osobowości marki.

Jako projektanci musieliśmy także wziąć pod uwagę plany rozwoju marki. Dlatego logo jakie stworzyliśmy dla marki Light Life jest elastyczne i dostosowane do dalszego poszerzenia w przyszłości.

Logo

Feel free in your body to motto firmy Light Life. Misją marki jest sprawienie, aby życie pacjentów poradni stało się proste i lekkie, mimo konieczności stosowania diety.

Wykorzystaliśmy motyw wstążki do gimnastyki artystycznej jako trafną metaforę lekkości i bycia fit. Wstążka wychodzi poza ramy kwadratu, co wyraża wykraczanie poza schematy w leczeniu

Strona internetowa

Wyzwanie

Naszym zadaniem było dotrzeć do zróżnicowanej grupy odbiorców. Oferta skierowana jest głównie do osób, które wymagają leczenia dietetycznego. Równocześnie strona internetowa miała wzbudzić zaufanie osób, którym zależy na byciu fit lub zrzuceniu zbędnych kilogramów.

Rozwiązanie

Stworzyliśmy stronę, która treścią i architekturą informacji podkreśla potrzebę korzystania z usług eksperta w dziedzinie leczenia dietetycznego. Z kolei design utrzymany jest w lekkim, minimalistycznym stylu, który nawiązuje do szczupłej sylwetki i swobodnego życia. Umieściliśmy na stronie internetowej zdjęcia apetycznego jedzenia. Podkreślają one filozofię marki, która głosi,  że żywienie dietetyczne nie musi wiązać się z obniżeniem jakości życia.

Grafika socialmedia

Publikowane grafiki w różnych serwisach społecznościowych nie muszą być takie same. To co nadaje im spójności to kolor, font i styl zgodny z systemem identyfikacji wizualnej Twojej marki.

Przygotowaliśmy charakterystyczne szablony grafik do mediów społecznościowych, do często poruszanych w nich tematach:

  • cytatów,
  • cyklicznych porad,
  • artykułów blogowych,
  • faktów i ciekawostek.

Polecam! Zakład Twórczy zaprojektował i wykonał dla mnie stronę internetową, logo, wizytówki oraz potrzebne materiały promocyjne. Dzięki temu, że poświęcono dużo uwagi moim pomysłom i wizji, strona i cały brand jest spójny z misją mojej firmy. Bardzo fajni ludzie, dobry kontakt – bardzo zaangażowani w swoją pracę. Jestem wysoce zadowolona ze współpracy i szczerze rekomenduję!

Magdalena Kowalska

Light Life

null

Cristall

Wrocławska firma sprzątająca, która swoją ofertę kieruje do firm stawiających na wysoki standard swoich usług i jakość swojego wizerunku wśród klientów i kontrahentów.
Następny projekt